• Zapraszamy 29 maja!

• Z przyjemnością informujemy, że kolejny Dzień Otwarty w ZSM4 odbędzie się w poniedziałek, 29 maja.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

• Erasmus+ praktyki w Sewilli

• 5 marca 2023 r. pożegnaliśmy grupę naszych uczniów oraz nauczycieli, którzy w ramach projektu Erasmus+ polecieli do Sewilli Pozyskane środki pozwoliły na sfinansowanie wszystkich kosztów wyjazdu

16 uczniów z klasy 4TLP kształcących się w zawodach technik awionik, technik mechanik lotniczy, technik lotniskowych służb operacyjnych oraz technik eksploatacji portów i terminali odbywać będzie 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Hiszpanii . Wraz z uczniami polecieli opiekunowie- Pani Anna Zygmunt i Pan Maciej Ciapka. Szkolnym koordynatorem programu Erasmus+ jest Kierownik Szkolenia Praktycznego ZSM4- Pani Justyna Palczewska-Grela.

• Spotkanie z Dyrektorem Pomocy Kościołowi w Potrzebie

• Liban, Syria, prześladowanie chrześcijan. Dyrektor Pomocy Kościołowi w Potrzebie Gościem w naszej Szkole

W XXI wieku chrześcijanie są najbardziej nękaną grupą religijną na świecie. W 50 krajach są prześladowani, w 70 wiara jest ograniczana.

Uczniowie klas 2a, 2b, 2c uczestniczyli w spotkaniu z Konradem Ciempką Dyrektorem Regionalnego Biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Dyrektor krakowskiego Biura PKWP przybliżył sytuację wyznawców Chrystusa w Syrii, Libanie

Ideami jakie przyświecają działalności Pomocy Kościołowi w Potrzebie  solidarność i pojednanie, a tym samym pomoc dla chrześcijan. Wyrazem tego jest zebranie i przekazanie prawie 2 mld euro dla wyznawców Chrystusa w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej.

Jak informuje wiedeński oddział PKWP w ubiegłym roku ofiarowano blisko 10 mln euro dla potrzebujących na Ukrainie. Herbert Rechberger Dyrektor oddziału austriackiego podkreśla, że kościoły na Ukrainie są "schronieniem i nadzieją" dla ludzi, którzy w wyniku wojny stracili wszystko. Stowarzyszenie wspiera także nową ewangelizację, udziela duchowej siły Kościołom lokalnym w pogłębianiu wiary.

Biuro krakowskiego oddziału Pomocy Kościołowi w Potrzebie znajduje się na ul. Stradomskiej 6, jest czynne od 9.00 - 17.00. Więcej informacji można znaleźć na stronie Stowarzyszenia pkwp.org

a także na https://www.youtube.com/channel/UCNLgPTDTuuZpJVWKCepmiuw

Tomasz Kornecki