• Wiadomości ogólne

•             WITAMY W NASZEJ SZKOLE!

W skład Zespołu Szkół Mechanicznych nr 4 wchodzą szkoły dla młodzieży:

•     Technikum Mechaniczne nr 30
          •      Branżowa Szkoła I Stopnia nr 18 dla młodocianych pracowników

oraz dla dorosłych:

•      Liceum dla Dorosłych nr 7
            Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 21
          •      kursy kwalifikacyjne

Zespół Szkół Mechanicznych nr 4  to połączenie tradycji i nowoczesności.

Nasz Zespół, kształcący od ponad 50 lat specjalistów z różnych branż, mieści się w budynku, który służy potrzebom edukacji już od niemal wieku. Cały czas monitorujemy rynek pracy i dlatego oprócz tradycyjnych zawodów jak mechanik czy technik pojazdów samochodowych mamy w swojej ofercie również zawody z branży lotniczej: technik mechanik lotniczy, technik awionik, technik lotniczych służb operacyjnychtechnik eksploatacji portów i terminali. Wielką atrakcją są praktyki zagraniczne. Nasi absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia, gdyż szkolenie praktyczne odbywa się we współpracy z pracodawcami. Uczniowie i absolwenci naszej szkoły często zwracają uwagę na szczególną atmosferę panującą w szkole. Nauczyciele są mili, życzliwi, ale również kompetentni i wymagający.

W roku szkolnym 2020/2021 wprowadzono następujące kierunki:

• Technik mechanik
          • Technik rachunkowości
          • Technik spawalnictwa

Kształcenie patriotyczne

Duży nacisk kładziemy na wychowanie patriotyczne, do czego zobowiązuje nas patron generał August Emil Fieldorf - "Nil". Nie tak dawno gościliśmy w naszych murach Jego Córkę - śp. Marię Fieldorf. Wraz z Jednostką Wojskową NIL braliśmy udział w symbolicznym przekazaniu pałeczki w "sztafecie pokoleń". Nasi uczniowie biorą udział w uroczystościach patriotycznych, tworzą poczet sztandarowy Okręgu Małopolska Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Zapraszamy!