• Jak zostać uczniem Zespołu Szkół Mechanicznych Nr 4 w Krakowie?

Folder dla ósmoklasistów: folder_informacyjny.pdf

Informacje na temat rekrutacji: Portal edukacyjny, Kuratorium Oświaty

Instrukcja w czterech prostych krokach!

Wybierz klasę lub klasy, którymi jesteś zainteresowany:

charakterystyka klas

Pamiętaj, że możesz wybrać dowolną liczbę szkół oraz dowolną liczbę klas! Czym więcej klas i szkół będzie w Twoim podaniu tym większe prawdopodobieństwo pomyślnej rekrutacji.

I Złóż wniosek: 13 maja - 4 lipca 2024 do godz. 15.00

1. Zaloguj się w systemie omikron: https://krakow.e-omikron.pl/
        2. Po uważnym przeczytaniu instrukcji, wypełnij, wydrukuj i podpisz wniosek o przyjęcie do szkoły średniej.
        3. Przynieś wniosek do szkoły pierwszego wyboru. (wniosek składany jest przez kandydata wyłącznie w szkole pierwszego wyboru, nawet wtedy, gdy kandydat oprócz ZSM4 wybrał inne szkoły, które objęte są systemem elektronicznej rekrutacji).
        4. Wraz z wnioskiem dostarcz do szkoły dokumenty potwierdzające: poświadczone kopie (lub ksero + oryginał do wglądu) zaświadczeń o uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty etapu ponadwojewódzkiego/wojewódzkiego, konkursów przedmiotowych organizowanych przez kuratora oświaty i olimpiad przedmiotowych, które dają uprawnienia do przyjęcia do szkoły w pierwszej kolejności.
        5. Dołącz ewentualnie inne dokumenty potwierdzające: wielodzietność rodziny kandydata; samotne wychowywanie kandydata w rodzinie; niepełnosprawność kandydata, jego rodzica rodziców lub rodzeństwa; dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą (patrz: zasady naboru i pliki do pobrania na stronie: www.krakow.e-omikron.pl).
        6. Złóż kwestionariusz dostępny w Sekretariacie uczniowskim (kwestionariusz.pdf).

Kandydaci do publicznych szkół ponadpodstawowych dostępnych w Systemie Elektronicznego Naboru, wybierają na stronie internetowej Systemu,  szkoły i klasy do których chcą być przyjęci:
        1)  kandydat może wybrać dowolną liczbę szkół, dostępną w Systemie,
        2)  kandydat może wybrać dowolną liczbę klas w każdej z wybranych szkół,
        3)  kandydat ustala kolejność wybranych klas. Klasa wybrana jako pierwsza jest tą, na której kandydatowi najbardziej zależy. Są to tzw. preferencje kandydata. Szkoła prowadząca klasę wybraną jako pierwszą jest traktowana jako szkoła pierwszego wyboru.

Na adres poczty elektronicznej rekrutacja@zsm4.pl kandydaci i ich rodzice będą mogli przesłać:

1. skany lub czytelne fotografie wniosków o przyjęcie do szkoły zapisanych w systemie rekrutacyjnym Omikron – kopia wniosku, opatrzona odręcznymi podpisami rodziców lub prawnych opiekunów kandydata, przekazana do szkoły pierwszego wyboru w formie elektronicznej lub papierowej jest podstawą do potwierdzenia wniosku w systemie rekrutacyjnym przez szkolną komisję rekrutacyjną;

2. skany lub czytelne fotografie wymaganych załączników do wniosku o przyjęcie do szkoły, w tym świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

W związku z koniecznością osobistego odbioru skierowania na badania do lekarza medycyny pracy, prosimy o składanie wniosków w formie papierowej (w godzinach pracy Sekretariatu).

II Uzupełnij wniosek: od 21 czerwca do 4 lipca 2024 r. do godz. 15.00

Dotyczy kandydatów, dla których ZSM4 (Technikum Mechaniczne Nr 30 albo Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 18) jest szkołą pierwszego wyboru.

1. świadectwo ukończenia szkoły podstawowej (może być potwierdzona z oryginałem kserokopia)
        2. poświadczone kopie (lub ksero + oryginał do wglądu) zaświadczeń o uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty  etapu ponadwojewódzkiego / wojewódzkiego konkursów przedmiotowych organizowanych przez kuratora oświaty (w przypadku, kiedy nie były dostarczone wraz z wnioskiem), lub innych konkursów i szczególnych osiągnięć, w których uczeń uzyskał wysokie miejsce dające punkty w procesie rekrutacji do szkoły.
        3. w przypadku kandydatów z wadami słuchu, wzroku, narządów ruchu i innymi schorzeniami orzeczenie kwalifikacyjne publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej.
        4. poświadczona przez dyrektora kopia zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty

III Sprawdź, czy znajdujesz się na liście kandydatów zakwalifikowanych przez komisję rekrutacyjną do ZSM4 im. Gen. Augusta Fieldorfa "Nila" w Krakowie i odbierz skierowanie na badania lekarskie

Lista kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych będzie podana do publicznej wiadomości na tablicy ogłoszeń obok Sekretariatu Uczniowskiego na drugim piętrze w dniu:

11 lipca 2023 do godziny 12:00

Skierowanie na badanie lekarskie będzie wydawane od 13 maja 2024 r. do 11 lipca 2024 r. w godzinach pracy Sekretariatu Uczniowskiego.

IV Potwierdź wolę podjęcia nauki w ZSM4 im. Gen. Augusta Fieldorfa "Nila" w Krakowie dostarczając komisji rekrutacyjnej następujące dokumenty:

1. oryginał świadectwa ukończenia szkoły,
        2. oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
        3. dwa zdjęcia (na odwrocie opisanych ołówkiem imieniem i nazwiskiem oraz PESEL),
        4. karta zdrowia ucznia (do odbioru w gabinecie medycznym macierzystej szkoły).
        5. zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu
        6. Kwestionariusz kandydata

Terminy dyżurów komisji rekrutacyjnej - składanie dokumentów: w godzinach Pracy Sekretariatu Uczniowskiego

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i listy kandydatów nieprzyjętych do ZSM4

11 lipca 2024 r. do godz. 12:00 - tablice ogłoszeń na drugim piętrze obok Sekretariatu uczniowskiego oraz strona internetowa szkoły.