• Technikum Mechaniczne Nr 30

• Folder dla ósmoklasistów: oferta_Technikum_Mechanicznego_Nr_30.pdf

W naszej szkole wiodącym językiem jest angielski. Jako drugi język obcy nowożytny można wybrać: hiszpański albo niemiecki.

Dostępne zawody szkolnictwa branżowego:

Według MEiN na wszystkie oferowane przez nas zawody istnieje istotne lub umiarkowane zapotrzebowanie na rynku pracy w skali kraju.

Zapamiętaj!
          Jesteśmy szkołą, która wprowadziła do Krakowa kierunki lotnicze i technika spawalnictwa. Zaufaj tradycji połączonej z nowoczesnością. Technikum Mechaniczne Nr 30 - placówka, na której wzorują się inne szkoły.

Przedmioty rozszerzone w Technikum:

zostały dostoswane do wymogów rekrutacyjnych Politechniki Krakowskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Śląskiej, AGH, UP w Krakowie. Dzięki zupełnie nowemu podejściu i naszym rozszerzeniom nie będziesz miał problemu z dostaniem się na praktycznie wszystkie uczelnie.

fizyka

Jest zastanawiające jak to się dzieje, że taka ciężka maszyna jak samolot potrafi wzbić się na wysokość kilku lub kilkunastu kilometrów i utrzymać się na niej przez wiele godzin lotu. Widzimy, że jest to możliwe, ale pełnego wyjaśnienia tego zjawiska dostarcza nam dopiero fizyka. Dzięki rozszerzonej fizyce będziesz mógł kontynuować swoją przygodę z lotnictwem na dowolnej wybranej przez Ciebie uczelni.

język angielski

Dlaczego język angielski?
          1. Nacisk na rozwój kompetencji, które pracodawcy najczęściej wskazują jako deficytowe u kandydatów do zatrudnienia.
          2. Kształcenie tzw. kompetencji miękkich, między innymi kulturowych i interpersonalnych, co pozwala na swobodne komunikowanie się z współpracownikami czy partnerami biznesowymi, wywodzącymi się z różnych krajów i kultur. Zdobędziesz kompetencje niezbędne niemal w każdej firmie, dzięki czemu będziesz mieć większe szanse na rynku pracy już na starcie.
          3. Unikatowe połączenie umiejętności językowych z wiedzą ekonomiczną i rozumieniem procesów gospodarczych. Zajęcia obfitują w słownictwo angielskie na co dzień używane w międzynarodowym środowisku biznesowym.

geografia

Geografia to pasjonująca i obejmująca wielki obszar badawczy dziedzina wiedzy. W ostatnich latach widać rosnącą popularność geografii jako atrakcyjnego kierunku studiów. Są uczelnie, gdzie z geografią na świadectwie maturalnym możesz startować na filologię angielską, filozofię czy pracę socjalną. Możesz również wybrać kierunki z oferty AGH, np. inżynieria materiałowa.