• Technik spawalnictwa

• Przedmiot rozszerzony: geografia.

Przedmiot punktowany przy rekrutacji: język polski, matematyka, język obcy nowożytny, geografia

Należy do średniego personelu technicznego branży spawalniczej, zajmuje się przygotowaniem i nadzorem produkcji spawalniczej: wykonuje prace technologiczne związane z organizacją i kontrolą produkcji.
            Absolwent jest technikiem wykształconym w zakresie konstrukcji, technologii i urządzeń spawalnictwa.
            Kształcenie praktyczne jest realizowane przez wysokiej klasy specjalistów w CKZ nr 1.
            Uczniowie mogą realizować praktyki w MPK S.A.

• Predyspozycje do zawodu

• Poza wiedzą teoretyczną i praktyczną dobry spawacz powinien mieć także szereg cech psychofizycznych, a jedną z głównych jest posiadanie silnie wykształconych zdolności manualnych, które pomagają w uzyskiwaniu jak najwyższej jakości spoin wykonywanych spawarką. Istotna jest także sprawność narządu wzroku, która również przyczynia się do dokładności w wykonywanej pracy. Sprawność wzroku to jednak nie jedyny wymóg, który pomaga sprawdzić się w tej pracy. Ważne jest także szeroko pojęte zdrowie, spawacz bowiem pracuje w warunkach uznawanych za szkodliwe. Składa się na to przede wszystkim nieustanny kontakt z pyłami i gazami, stąd też nie jest to zawód, w którym sprawdzą się osoby cierpiące na choroby układu oddechowego, skóry oraz śluzówek. Istotna jest także siła fizyczna, przede wszystkim sprawność mięśni, umożliwiająca spędzanie długiego czasu w jednej pozycji.

• Z nami możesz więcej

• Współpraca
          • Współpracujemy z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym S.A. w Krakowie. Nasi uczniowie mogą skorzystać z bogatej oferty wykładów i szkoleń. Ponadto mają zapewnione praktyki zawodowe.

Zawód dostępny wyłącznie u nas.

• Studia
          • W roku szkolnym 2019/2020 nasi uczniowie uzyskali najlepszy wynik na egzaminach maturalnych wśród krakowskich techników mechanicznych. Dzięki nam będziesz mógł kontynuować naukę na dowolnej uczelni.

• Języki
          • Wiemy, że języki są najważniejsze, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką ofertę. Oprócz wiodącego języka angielskiego możesz wybrać język hiszpański  albo niemiecki.