• Informacja dla rodzica lub opiekuna o założeniu konta email w szkole.

Szanowni Państwo,

w Zespole Szkół Mechanicznych nr 4 im. Gen. Augusta Fieldorfa "Nila" w Krakowie korzystamy z pakietu Offica 365 firmy Microsoft dla edukacji. Prosimy o Państwa zgodę na utworzenie kont dla Państwa dziecka i zarządzanie tymi kontami. Pakiet narzędzi firmy Microsoft, ułatwia pracę w szkole i jest używany przez kilkadziesiąt milionów uczniów i nauczycieli na całym świecie. Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 4 im. Gen. Augusta Fieldorfa "Nila" w Krakowie będą korzystać ze swoich kont do wykonywania zadań szkolnych, korzystania z konta UONET+ (dziennik elektroniczny), komunikowania się z nauczycielami i nauki umiejętności potrzebnych do uczestniczenia w społeczności internetowej XXI wieku.

W naszej szkole uczniowie mogą korzystać z następujących usług firmy Microsoft:

• OneDrive
        • Outlook
        • Teams

Informacje dla rodziców i opiekunów na temat Office 365

Jakie dane osobowe gromadzi Microsoft?

W ramach tworzenia konta ucznia Zespół Szkół Mechanicznych nr 4 im. Gen. Augusta Fieldorfa "Nila" w Krakowie może udostępniać Microsoft niektóre dane osobowe tego ucznia, na przykład jego imię i nazwisko, adres e-mail i hasło.

Ponadto gromadzi informacje związane z używaniem usług przez uczniów. Obejmuje to m.in.:

• informacje o urządzeniu, takie jak model, wersja systemu operacyjnego, unikatowy identyfikator oraz informacje o sieci komórkowej, w tym numer telefonu;
        • informacje z dziennika, w tym szczegóły używania usług, informacje o zdarzeniach związanych z urządzeniem oraz adres IP użytkownika;
        • informacje o lokalizacji gromadzone różnymi metodami, w tym przy użyciu adresów IP, urządzeń GPS i innych czujników;
        • unikatowe dane aplikacji, takie jak numer wersji aplikacji;

Jak Microsoft wykorzystuje te informacje?

Microsoft używa danych osobowych uczniów do udostępniania, obsługi i ochrony podstawowych usług Office 365. Microsoft nie wyświetla reklam w obrębie podstawowego zestawu usług ani nie używa danych osobowych pochodzących z tych usług do celów reklamowych.

Czy Microsoft wykorzystuje dane osobowe uczniów szkół ponadpodstawowych do kierowania reklam?

Nie. W przypadku użytkowników Office 365 ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych Micrososft nie wykorzystuje żadnych danych osobowych (ani żadnych informacji związanych z kontem) do kierowania reklam.

Co mam zrobić, jeśli nadal mam pytania lub chcę dowiedzieć się więcej?

W przypadku pytań związanych z prawami rodziców lub używaniem przez nas kont Office 365 należy skontaktować się z Dyrektorem Szkoły.

Więcej informacji na temat tego, jak Microsoft gromadzi, wykorzystuje i ujawnia dane osobowe w celu świadczenia usług można znaleźć w https://privacy.microsoft.com/pl-pl/privacystatement.

Na jaki okres jest zakładane konto?

Konto jest zakładane do dnia ukończenia przez ucznia nauki w Zespole Szkół Mechanicznych nr 4 im. Gen. Augusta Fieldorfa "Nila" w Krakowie (najdłużej).

Na wniosek rodzica może ono zostać usunięte w możliwie najkrótszym terminie.