• Technik awionik

• Przedmiot rozszerzony: fizyka

Przedmiot punktowany przy rekrutacji: język polski, matematyka, język obcy nowożytny, fizyka

Jesteśmy jedyną szkołą w Krakowie, w której wiedza uzyskana przez uczniów w zawodach: technik mechanik lotniczy i technik awionik będzie zaliczona absolwentom starającym się o licencję mechanika lotniczego i awionika wydawaną przez ULC.

Osiągamy najwyższe wyniki w Polsce na egzaminach zawodowych. Ranking: >>kliknij tutaj<<

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik awionik będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

• czytania rysunków technicznych elementów konstrukcji, podzespołów i części statków powietrznych oraz opisów w języku angielskim,
            • czytania schematów blokowych, logicznych, ideowych i montażowych instalacji i podzespołów wchodzących w skład awioniki,
            • wykonywania i dokumentowania planowej obsługi technicznej awioniki oraz instalacji elektrycznych statków powietrznych, zgodnie z obowiązują w tym zakresie dokumentacją techniczną, również w języku angielskim,
            • wykonywania i dokumentowania napraw awioniki i wyposażenia elektrycznego zgodnie z obowiązującą w tym zakresie dokumentacją techniczną,
            • projektowania i realizowania procedur poszukiwania niesprawności w awionice i instalacjach elektrycznych statków powietrznych z wykorzystaniem dokumentacji technicznej przeznaczonej do tego celu oraz dokumentowanie tych procesów,
            • prawidłowego montażu i demontażu elementów awioniki i wyposażenia elektrycznego, z wykorzystaniem dokumentacji technicznej przeznaczonej do tego celu oraz dokumentowania tych procesów.
          • Predyspozycje do zawodu

• W zawodzie technik awionik preferowane są następujące predyspozycje:

• uzdolnienia matematyczne i logiczne rozumowanie,
            • zdolność do koncentracji i podzielności uwagi,
            • wyobraźnia przestrzenna,
            • koordynacja wzrokowo–ruchowa,
            • spostrzegawczość,
            • dokładność,
            • zdyscyplinowanie,
            • umiejętność pracy w zespole,
            • opanowanie i cierpliwość,
            • zdolności przewidywania skutków podjętych i/lub zaniechanych działań.

• Z nami możesz więcej

• Specjaliści
          • Nasza kadra składa się ze specjalistów, którzy pracują w zawodzie. U nas uczą mechanicy lotniczy, instruktorzy lotniczy i czynni piloci.

• Studia
          • W roku szkolnym 2019/2020 nasi uczniowie uzyskali najlepszy wynik na egzaminach maturalnych wśród krakowskich techników mechanicznych. Dzięki nam będziesz mógł kontynuować naukę na dowolnej uczelni.

• Języki
          • Wiemy, że języki są najważniejsze, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką ofertę. Oprócz wiodącego języka angielskiego możesz wybrać język hiszpański albo niemiecki.