• Technik eksploatacji portów i terminali

• Klasa patronacka Wydziału Inżynierii Lądowej PK.

Przedmiot rozszerzony: geografia

Przedmiot punktowany przy rekrutacji: język polski, matematyka, język obcy nowożytny, geografia

Głównym celem kształcenia przyszłych techników eksploatacji portów i terminali jest organizacja prac w terminalach przeładunkowych. Mowa tu przede wszystkim o pracach związanych z przeładunkiem z jednego środku transportu na drugi. Jednak to nie wszystko. Zakres obowiązków osoby pracującej na tym stanowisku, obejmuje również dozór nad składowaniem, sortowaniem i etykietowaniem towarów, pełnienie nadzoru nad urządzeniami przeładunkowymi, jak również dbałość o dobry stan jakościowy i ilościowy przemieszczanych ładunków. W zakresie umiejętności przyszłego technika eksploatacji portów i terminali, znajduje się także organizacja prac pomocniczych na rzecz transportu dalekiego i koordynowanie logistyki przewozów wewnątrz portów i terminali..

• Predyspozycje do zawodu

• W zawodzie technik eksploatacji portów i terminali preferowane są następujące predyspozycje:

• komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych,
            • dobra kondycja fizyczna, umożliwiająca dynamiczne wykonywanie obowiązków,
            • uważność, • podzielność uwagi, • samodzielność i inicjatywa w podejmowaniu zadań,
            • rzetelność, • umiejętności negocjacyjne,
            • umiejętność do podejmowania decyzji,
            • umiejętność organizowania i planowania zadań oraz zarządzania czasem,
            • umiejętność pracy pod presją czasu i odpowiedzialności,
            • predyspozycje do nauki języków obcych.

• Z nami możesz więcej

• Współpraca
          • Współpracujemy z Politechniką Krakowską. Nasi uczniowie mogą skorzystać z bogatej oferty wykładów i szkoleń.

• Studia
          • W roku szkolnym 2019/2020 nasi uczniowie uzyskali najlepszy wynik na egzaminach maturalnych wśród krakowskich techników mechanicznych. Dzięki nam będziesz mógł kontynuować naukę na dowolnej uczelni.

• Języki
          • Wiemy, że języki są najważniejsze, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką ofertę. Oprócz wiodącego języka angielskiego możesz wybrać język hiszpański albo niemiecki.