• Technik pojazdów samochodowych

• Klasa patronacka Katedry Pojazdów Samochodowych PK, współpraca z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH oraz MPO Kraków

Zdawalność egzaminu MG.18 na poziomie 100% podczas 181. i 182. sesji.

Przedmiot rozszerzony: geografia

Przedmiot punktowany przy rekrutacji: język polski, matematyka, język obcy nowożytny, geografia

Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej.  Zapotrzebowanie na techników pojazdów samochodowych jest coraz większe.

Absolwent szkoły będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• organizowania obsługi i naprawy pojazdów samochodowych,
            • oceny stanu technicznego pojazdów, ustalania przyczyn niesprawności oraz sposobów napraw,
            • wykonywania napraw pojazdów samochodowych,
            • kontrolowania jakości wykonanych napraw,
            • prowadzenia usług motoryzacyjnych,
            • sprzedaży pojazdów samochodowych oraz artykułów motoryzacyjnych,
            • prowadzenia dokumentacji związanej z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych,
            • kierowania pojazdami samochodowymi na poziomie umożliwiającym uzyskanie prawa jazdy kategorii B.
          • Predyspozycje do zawodu

• Koordynacja wzrokowo-ruchowa, percepcja kształtu,
            • koncentracja i podzielność uwagi,
            • refleks,
            • spostrzegawczość,
            • odpowiedzialność za bezpieczeństwo użytkowników,
            • dokładność,
            • samokontrola,
            • skrupulatność,
            • dociekliwość,
            • myślenie analityczne
            • zainteresowania techniczne,
            • otwartość na nowe rozwiązania techniczne,
            • uzdolnienia manualne.

• Z nami możesz więcej

• Kompetencje 4.0
          • Dzięki rozszerzonej informatyce zostaniesz wyposażony w kompetencje potrzebne na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Rewolucja przemysłowa wymusi na pracownikach zdobycie kompetencji cyfrowych.

• Studia
          • W roku szkolnym 2019/2020 nasi uczniowie uzyskali najlepszy wynik na egzaminach maturalnych wśród krakowskich techników mechanicznych. Dzięki nam będziesz mógł kontynuować naukę na dowolnej uczelni.

• Języki
          • Wiemy, że języki są najważniejsze, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką ofertę. Oprócz wiodącego języka angielskiego możesz wybrać język hiszpański  albo niemiecki.