• Dzień sportu ZSM4

• W najbliższy piątek, 7 czerwca 2024, w godzinach 8:00-13:00 w naszej szkole odbędą się zawody sportowe pod nazwą "Dni sportu ZSM4".

W tym dniu nie będą odbywać się lekcje w budynku szkoły, wszyscy uczniowie będą przebywać pod opieką nauczycieli na obiektach sportowych MOS – Plac na Groblach i brać udział w zajęciach sportowych.

W planie zawodów przewidziane są rozgrywki piłki nożnej, siatkowej, koszykówki oraz biegi. Chętnych rodziców zapraszamy do rywalizacji w rozgrywach uczniowie vs nauczyciele/rodzice. Imprezie towarzyszy również catering.

Serdecznie zapraszamy!

• Konkurs – Politechnika Śląska

• W dniu 27.05 odbyła się wycieczka na Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej w Katowicach klasy 2D wraz z opiekunami p. Bogusławą Możdżan, p. Piotrem Kuchtą i p. Mateuszem Labudą. Poza ciekawymi konferencjami związanymi z ,,Tygodniem Latania" o tematyce lotniczej, uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Uczelni oraz porozmawiać z pracodawcami, obecnymi w trakcie trwania wydarzenia. Ponadto uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie wiedzy lotniczej, w którym to jedna z sekcji, w składzie - Jakub Żuradzki, Matvi Shemeliuk i Mieszko Przybylski, ZAJĘŁA DRUGIE MIEJSCE! Inne sekcje również pokazały się z bardzo dobrej strony! Gratulujemy zdobytego miejsca i życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu lotniczych pasji!

Rozdanie nagród odbyło się w Dzień Koszulki Piłkarskiej – stąd niecodzienny wygląd naszej Kadry Pedagogicznej :)

• Sukces naszej uczennicy

• 11 maja 2024 w Liszkach odbył się IV Ogólnopolski Turniej Kyokushin Karate o Puchar Wiślanego Smoka. W zawodach wzięło udział 167 zawodników. Z wielką dumą informujemy, że PIERWSZE MIEJSCE zajęła nasza uczennica, Karolina Krzemień z klasy 3A! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych uczniów!

• DZIEŃ OTWARTY- TO JUŻ DZIŚ!

• Już dziś  dzień otwarty w naszej szkole, serdecznie zapraszamy w godzinach od 9:00 do 18:00.

Będziecie mogli posłuchać ciekawych prelekcji, wziąć udział w quizach i konkursach, porozmawiać z uczniami i nauczycielami.

Szczegółowy program w szkole.

Zapraszamy!

• Oni mówią, ale my dajemy głos!

• Nasza szkoła bieże udzial w symulacji do Parlamentu Europejskiego w ramach projektu Centrum Euukacji Obywatelskiej "Młodzi glosuja" Akcja ma na celu wzmacnianie postaw aktywności obywatelskiej i działania profrekwencjne. Zapraszamy do głosowania Uczennice i Uczniów Naszej szkoły w dniu 28 maja 2024 r. w godz.7:30-16:30! Komisja wyborcza czeka na Was!!

• Zebrania z rodzicami

• Zebrania z rodzicami klas 1-4 odbędą się 28.05.2024 (wtorek) o godzinie 17:30.

1A – sala 41

1B – sala 40

1C – sala 1

1D – sala 10

1E – sala 12

2A – sala 30

2B – sala 13

2C – sala 33

2D – sala 32

2E – sala 28

3A – sala 2

3B – sala 14

3C – sala 12a

4A – sala 31

4B – sala 10a

4C – sala 35

W godz. 17:30-19:20 pełnią dyżur w szkole i są dostępni dla rodziców nauczyciele (piętro II, pokój nauczycielski oraz sala 27) oraz specjaliści pomocy psychologiczno-pedagogicznej (piętro II, gabinet pedagoga i psychologa).

• Dzień otwarty

• Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Zespołu Szkół Mechanicznych nr 4!
            Środa, 29.05.2024, godz. 9:00-18:00.

Szczegółowy plan dni otwartych znajduję się w zakładce "DNI OTWARTE".

• Praktyki oraz program ERASMUS+

• Kwiecień był bardzo pracowitym miesiącem dla naszych czwartoklasistów  cały miesiąc odbywali praktyki w przeróżnych miejscach związanych z ich wymarzonymi zawodami. Część z nich uczestniczyła w programie ERASMUS+ i wybrała się do słonecznej Hiszpanii oraz pięknej Szwecji. Jesteśmy z nich bardzo dumni i cieszymy się z ich sukcesów!

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć. Jak widać, oprócz obowiązków, znalazła się chwila na odrobinę odpoczynku :)

• Powodzenia maturzyści

• Maturzyści! Życzymy Wam powodzenia, niech egzamin dojrzałości, który Was jutro czeka będzie dla Was bezstresowym i łatwym przejściem w dorosłe życie.Podejdźcie do niego ze spokojem, ale i z przytomnością umysłu i wiarą we własne siły!

• Dzień otwarty

• Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty, który odbędzie się 29 maja w godzinach 9:00-18:00.

Zerdecznie zapraszamy.

• Festiwal Zawodów EXPO

• Widzimy się jutro na Festiwalu Zawodów EXPO!Możecie nas odwiedzać na stoisku M1, branża mechaniczno-transportowa w dniach 24 i 25 kwietnia od 8 do 15.30.

• DZIEŃ OTWARTY

• Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Zespołu Szkół Mechanicznych nr 4!
            Sobota, 23.03.2024, godz. 9:00-13:00. Czeka na Was mnóstwo atrakcji, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

• Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy Lotniczej

• Szanowni Uczniowie,
            mamy zaszczyt zaprosić Was na Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy Lotniczej, który odbędzie się 26 marca 2024 roku. To niepowtarzalna okazja dla wszystkich miłośników lotnictwa, aby wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami w tej pasjonującej dziedzinie. Konkurs będzie składał się z III etapów i będzie obejmował szeroki zakres tematyczny.
            Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 25 marca 2024. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania swojej chęci udziału oraz do poznania szczegółowego zakresu tematycznego poszczególnych etapów u koordynatora konkursu, pana Kamila Brzozowskiego. Czekają na Was nie tylko fascynujące pytania i wyzwania, ale także szansa na zdobycie ciekawych nagród.
            Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

• Konkurs

• Do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej zakwalifikował się uczeń klasy 1E, Krzysztof Steczko. Finał odbędzie się 13 kwietnia w Seminarium Duchownym w Krakowie.

Trzech uczniów (Krzysztof Steczko 1E, Kacper Marchewczyk 1E, Wiktor Winiarz 3B) będzie również reprezentowało Szkołę w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej 18 kwietnia.

Uczniów przygotowała p. Joanna Krzysiak.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!